Znalazłeś prawie idealny projekt domu. Prawie. Coś jednak Ci w nim nie pasuje. Nie stać Cię na projekt indywidualny, a nie chcesz rezygnować z własnych pomysłów i wizji? Nie załamuj się! Zawsze możesz wykonać adaptację projektu gotowego.

Choć katalogi i strony prezentujące projekty domów jednorodzinnych mogą pochwalić się imponującą liczbą bardzo zróżnicowanych funkcjonalnie, estetycznie i technicznie projektów, w ich kalejdoskopie bardzo ciężko jest znaleźć "dom szyty na miarę". Dlatego właśnie, co bogatsi, korzystają z usług biur architektonicznych, w których zamawiają projekty indywidualne. Niemniej jednak, projekty gotowe mogą być ciekawą, ekonomiczną alternatywą - nawet jeśli nie spełniają wszystkich wymagań inwestora. Każda pracownia architektoniczna oferuje bowiem usługę ich adaptacji, tj. dostosowania do indywidualnych wymagań i potrzeb.

Ile to kosztuje?
Cena zależy od wagi adaptacji. Sprawdź tutaj: http://z500.pl Jeśli inwestor pragnie zmienić w projekcie drobny z punktu widzenia architektonicznego szczegół np. przesunąć jedną ze ścianek działowych o kilka centymetrów, adaptacja nie należy do drogich usług. W takim przypadku często kosztuje kilkadziesiąt złotych, zdarza się też, że jest wykonywana za darmo.

Inaczej jest, gdy inwestor chce dokonać ingerencji w bryłę zasadniczą budynku, konstrukcję lub elementy instalacyjne. Wtedy, o ile adaptacja jest możliwa, jej koszt to od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych.

Kto to wykonuje i ile to trwa?
Adaptacji projektu gotowego dokonuje architekt-autor projektu lub inny architekt z uprawnieniami, o ile architekt będący autorem wyraził na to zgodę. W zależności od stopnia skomplikowania adaptacji, jej wykonanie może zająć od tygodnia do kilku miesięcy.

Jeśli znalazłeś prawie idealny, gotowy projekt domu, ale chciałbyś coś w nim zmienić - śmiało, zapytaj o adaptację projektu! Może dzięki niej w tani sposób zyskasz prawdziwy dom marzeń?

Chcemy dobrze mieszkać

Dom dla rodziny