Budowa domu i całe z tym związane zamieszanie wymaga dużo cierpliwości. Jeżeli przez nie przebrniemy, połowa sukcesu za nami. Niestety jak to ze wszystkim bywa, nasz dom będzie piękny tylko przez chwilę. Szybko mijający czas odbije na nim swoje piętno. Nam się znudzi wystrój, generalny wygląd i nie będziemy wiedzieć co z tym zrobić. Rozwiązaniem może być remont. Ale remont to wiadomo, kolejne zamieszanie. Jak więc w szybkim, bezproblemowy sposób odświeżyć swój dom małym kosztem?
Odśwież drzwi wejściowe. Wiadomo, pierwsze wrażenie. Wystarczy pomalować je na nowy kolor, albo odświeżyć obecny. Często nawet zmiana klamki na bardziej błyszczącą już nam zrobi różnicę!
Innym sposobem jest pomalowanie ścian na jakiś żywy kolor. To doda energii nam, doda pomieszczeniu i od razu poczujemy zmianę.
Próbuj także zmienić kolor zasłon, dodać ozdobne kolorowe poduszki, poeksperymentuj z rzeczami, które już masz w prosty sposób je odnawiając. Możesz na przykład uszyć nowe pokrowce na krzesła, które dodadzą im świeżości, niejednokrotnie sprawiając wrażenie zupełnie nowych.
Zaczerpnij inspiracji z Twojego ogródka. Przynieś trochę kwiatów, postaw je w wazonie, upleć wianek, ozdób nimi dom. Może zamontujesz akwarium? Dbanie o rybki może być Twoim nowym hobby. Dodatkowo jest to zajęcie, które bardzo uspokaja. A jeśli zaprosisz do niego złotą rybkę, może spełni Twoje marzenie?
Wymień także lampy, one nadają klimat pomieszczeniom. Mała zmiana może być bardzo odczuwalna. A może zdecydujesz się na kolorowe żarówki?
Ważny krok także, to wyniesieni wszystkich zbędnych przedmiotów. Jeżeli już mieszkasz jakiś czas, sam dobrze wiesz, jak dużo się tego nazbierało. Jeśli teraz tego nie zrobisz, to za jakiś czas Twój dom zamieni się w śmietnisko. A chyba tego nie chcesz, co?
Powieś lustro. To genialne rozwiązanie dla małych pomieszczeń – powiększy je optycznie i doda charakteru. Ponadto psychologia mówi, że ludzie, którzy często widzą się w lustrze są szczęśliwsi.
Dodaj do domu jakiś instrument. Jeśli grasz, zrobisz z niego użytek. Jeśli nie – możesz powiesić na ścianie na przykład gitarę. Gitara, która tylko wygląda jak gitara to koszt nawet mniej niż 100zł. Co prawda, nie pograsz na niej, ale wygląd ma.
Czasem nie wiele potrzeba byś od nowa pokochał swój dom i dodał mu trochę tęczy. Koniecznie wypróbuj któregoś z tych pomysłów i zobacz jak świetnie działa! Twojego portfela to nie zaboli, a Ty od razu staniesz się szczęśliwszym człowiekiem.